İnsan Kaynakları

Güncel

Haber Arşivi >

Bizim işimiz iletişim. Yani insan.

Türk Telekom olarak her an, Türkiye’nin dört bir yanındaki insanları birbirlerine ve dünyaya bağlıyoruz.

Türk Telekom Ailesine yeni katılan 2100 mühendis ve tekniker Türk Telekom Akademi tarafından düzenlenen işe uyum programını tamamladılar... Yeni alınan mühendis ve teknikerler, Türk Telekom’un ülke çapındaki teknoloji ve teknik altyapı birimlerinde görev alacaklar. İşte Türk Telekom Ailesinin yeni üyeleri ...

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Türkiye’nin telekomünikasyon devi Türk Telekom, 2007 yılında 700’ü mühendis olmak üzere 1100 kişiyi istihdam ederek başlattığı yapılanma sürecini, bu sene toplam 2100 yeni mühendis ve teknikeri bünyesine katarak sürdürüyor. Türk Telekom, mevcut kadrosunu nitelikli işgücüyle desteklemek amacıyla 700’ü mühendis, 1400’ü tekniker olmak üzere toplam 2100 kişiyi ekibine kattı. Yeni mühendis ve teknikerler, geçen sene kurulan ve sektör için uzman çalışanlar yetiştirmeyi hedefleyen Türk Telekom Akademi tarafından Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen toplantıyla işe uyum programını tamamladılar.

Tüm Türkiye genelinde 81 ilden gelen çalışanlar, 6 günlük İşe Uyum Programı süresince eğitimlerin yanı sıra Genel Müdür, Başkanlar, Direktörler ve İl Müdürlerinin yaptıkları konuşmalarla organizasyon, şirket vizyon, misyon ve değerleri, yürütülen projeler ve Türk Telekom bünyesinde yer alan tüm birimler /bölümler gibi konularda bilgi sahibi olmuş, yöneticilerimizin deneyim ve gözlemlerinden yararlanma fırsatı bulmuşlardır. Teknik eğitimlerin yanısıra şirket dışından çok değerli konuşmacı ve eğitmenlerin katılımıyla kişisel gelişim alanında da katılımcılara bilgi verilmiş, Türk Telekom kurum kültürü, skeçlerle canlandırılarak yeni çalışanlara tanıtılmıştır. Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany de teknik ve kişisel gelişim eğitimlerinin bir bölümüne katılarak çalışmaları yakından takip etmiştir.

Türk Telekom Akademi tarafından düzenlenen eğitimler süresince gerçekleştirilen eğlenceli aktiviteler ve konuk konuşmacı olarak Cem Yılmaz’ın katılımıyla, “İşe Uyum Programı” öğrenme ortamı olmasının yanı sıra, yeni çalışanlarımız için yüksek motivasyonun ve sıcak iş ortamının göstergesi haline gelen bir organizasyon olmuştur.

Yeni alınan mühendis ve teknikerler, Türk Telekom’un ülke çapındaki teknoloji ve teknik altyapı birimlerinde görev alacaklar. İşte Türk Telekom Ailesinin yeni üyeleri ...

Türk Telekom İnsan Kaynakları Başkanı Gökhan Bozkurt, “Son iki yılda mezun olan ve istihdam edilen elektronik mühendislerinin önemli bölümü Türk Telekom tarafından işe alınmıştır. Bu kadar yüksek miktarda mühendis ve teknikerin işe alımının telekomünikasyon sektörü için önem taşıdığını düşünüyoruz. Türk Telekom olarak ülkemizin gençliğine ve geleceğine yaptığımız bu yatırımdan dolayı gururluyuz” diyerek şöyle devam etti: “’Bizim için Türkiye’de eğitime ve insana yatırım yapmak çok önemli. Bu yatırımlarımızla hizmet kalitesini daha da artırmak ve müşterilerimizin bizden beklediği kişiye özel, katma değerli ve yüksek teknolojili ürünleri hayata geçirmeyi amaçlıyoruz. Türk Telekom olarak, önde gelen okullardan mezun olan ve yaptığımız sınavlarda başarı göstermiş bu genç çalışanlarımızın katkılarını heyecanla bekliyoruz.”

Biz iletişim teknolojilerine olduğu kadar, insana da yatırım yapıyor, insan kaynağımızı önemsiyoruz...

Çünkü gücümüzü, çalışanlarımızın takım ruhu ve dayanışmasından alıyoruz.

Biz, müşteri odaklı, güvenilir, yenilikçi, sorumlu ve özveriliyiz.

İnsan Kaynakları Başkanlığı

Kuruluşu 1840’lı yıllara dayanan şirketimiz, köklü yapısıyla ülkemizin geniş istihdam gücüne sahip en büyük işverenleri arasındadır. Kurumsal tarihinin çeşitli aşamalarında Türkiye ve dünya tarihinin önemli gelişmelerine tanıklık etmekle birlikte, bugün ülkemizin her karış toprağına hizmet götüren lider şirketlerinden biridir. Türk Telekom, geleneksel iş kültürünü geliştirmiş ve bu kültürü yaygın örgütünde uygulama başarısını göstermiştir.

İnsan Kaynakları Başkanlığı olarak amacımız, bu güçlü ve büyük kurumu geleceğe taşımaktır. Bu amaca yönelik olarak, Türk Telekom iş kültürünü, yeni regülasyon çerçevesinin ortaya koyduğu piyasa gerçeklerinin ışığında canlandırmak ve rekabet eşiğini güçlendirerek sürdürülebilir kârlılık ve büyüme sağlamak için büyük bir dönüşüm projesi başlatmış bulunmaktayız.